Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
9 postów 392 komentarze

Zelazna Dama - Galeria

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pogon za marzeniami, to dluga droga trudow i wyrzeczen - tylko ci z niezlomna wola i prawdziwie silnym charakterem potrafia ja przejsc. Trzeba naprawde kochac ten sen, ktory pragnie sie snic. Naszej bohaterce to sie udalo. To Joanna "JJ" Jedrzejczyk.

Joanna jest pochodzaca z Olsztyna, 27-letnia zawodniczka mieszanych sztuk walki - MMA (Mixed Martial Arts). Korzenie, jak i cala filozofia stojaca za tego typu zawodami, wywodzi sie z Japonii, odkad na ulicach (oraz, nierzadko dachach budynkow) toczono pojedynki pomiedzy adeptami roznych szkol, o to, ktory z prezentowanych stylow jest skuteczniejszy, lepszy, dominujacy. Takie wyzwania swego czasu dosyc czesto podejmowal legendarny Bruce Lee. Od tamtego czasu, poszczegolne galezie sztuk walki ewoluowaly - splataly sie miedzy soba jak korzenie, by razem utworzyc kompletna strukture - forme, w ktorej polaczone style daja szanse zwyciestwa tylko temu, kto do perfekcji opanuje wszystkie z nich. Dzis MMA sklada sie glownie z boksu, kick boxingu, luta livre, brazylijskiego jiu jitsu, oraz zapasow.

Unikalny styl Joanny pochodzi z Thai Boxingu, jednak ogromny wplyw na rozwoj Polskiej zawodniczki, mieli jej trenerzy z Olsztynskiego klubu "Arrachion" - Szymon Bonkowski (zapasy) i Pawel Derlacz (stojka) - trenerzy miedzy innymi gwiazdy federacji KSW, Mameda Khalidova. To wlasnie miedzy innymi dzieki ich wspolnej pracy, Joanna posiada tak zroznicowany i niezwykle rzadko spotykany styl walki.

Zwyciestwa w efektownym stylu, zwrocily na jej osobe uwage kibicow, oraz pozwolily Joannie dojsc do tego punktu, w ktorym jest dzisiaj. Po niesamowitej walce i spektakularnym zwyciestwie na zawodach organizowanych w Londynie, nad wyzej klasyfikowana Rosi Sexton, najwieksza organizacja mieszanych sztuk walki na swiecie, UFC, zaproponowala jej kontrakt. JJ podpisala go jako 1sza Polka wstepujaca w szeregi tej federacji. Od tego czasu, w swietnym stylu pokonala dwie, o wiele wyzej notowane od niej rywalki ( jedna z nich, faworytka do zdobycia mistrzowskiego pasa, byla nawet na tyle bezsilna i zrozpaczona,  ze zadala Joannie cios juz chwile po gongu konczacym walke, tracac przy tym kompletnie szanse u sedziow  i publicznosci, ktora na poczatku walki wyraznie byla za nia - na koniec to Polka zbierala owacje). Joanna kosi dywizje slomkowa ( do 52kg) i tym samym, match-makerzy UFC, czyli specjalisci od analizy i zestawiania poszczegolnych zawodnikow, postanowili dac Joannie szanse zdobycia mistrzowskiego pasa federacji UFC - czyli glownego celu i marzenia kazdego zawodnika sztuk walki na swiecie - odpowiednika zlotego medalu wsrod olimpijczykow. 14ego marca, w Dallas Texasie, Joanna Jedrzejczyk stanie twarza w twarz do walki o pas z Carla Esparza (pseudo, Ciasteczkowy Potwor :))

Oprocz fenomenalnej postawy w oktagonie, Joanna swietnie prezentuje sie podczas wywiadow - jest niezwykle naturalna i szczera. Sprawia wrazenie naprawde zrelaksowanej, ale ciezko pracujacej i pewnej siebie kobiety - widac, jak wiele przyjemnosci sprawia jej to, co robi, jak bardzo potrafi sie w tym odnalezc. Warto takze zwrocic uwage, na niesamowite, nieziemskie wrecz w jej wykonaniu "stare-down`y" (od patrzenia w dol, na przeciwnika), ktore sa czescia wazenia zawodnikow przed walka.

Uhhhhhhhhhhh, to tygryski lubia najbardziej :)))

Ciekawostka - Joanna jest fanem Red Hot Chilli Peppers, z wzajemnoscia...

Wiec jesli przypadkiem bedziecie 14ego w Dallas, to nie zapomnijcie kupic biletow i goroaco dopingowac naszej zawodniczce :) A jesli nie, to zachecam do wykupienia fight-pass`u i kibicowania JJ przed ekranem teleoglupiacza - zwykle nie warto sie w niego gapic, ale nie tym razem ;)
 

Pamietajmy, aby doceniac osiagniecia naszych rodakow - nie tyko w tak szlachetnej profesji, jaka jest sport, ale w kazdej dziedzinie zycia. "Cudze chwalice..." Oni reprezentuja miedzy innymi nas - jesli robia to godnie, wspierajmy ich.

 

KOMENTARZE

 • joanna highlights
  https://www.youtube.com/watch?v=244FSxYCjgY
 • @gosc hotelowy 14:48:09
  Witam w naszym kraju dziewczyny maja cojoneas . https://www.youtube.com/watch?v=soLZiTkiZQY , tu trzymaj wywiad : https://www.youtube.com/watch?v=EGwPUjyAmmE . Tu nuta dla Ciebie , moze kiedys pogramy . Pozdrawiam z usmiechem . 5*. https://www.youtube.com/watch?v=TL5M41Fz0sg
 • @partyzant 00:34:31
  Spadam na drzewo jako gamon .Pzdr ,ale nuta dla Ciebie jest. https://www.youtube.com/watch?v=8B6jOUzBKYc
 • @Repsol 22:36:48
  Witam. Maja maja - ale cojones, to tylko czesc sukcesu:] Trzeba byc silnym zewnetrznie i wewnetrznie.

  Dzieki za linki.
 • @gosc hotelowy 01:19:53
  Ave Bracie . :) https://www.youtube.com/watch?v=3_kSCuSOzi8
 • @partyzant 00:34:31
  Nic tak naprawde nie napisales, wiec nie schlebiaj sobie - nie przedstawiles zadnych argumentow na poparcie swojej tezy, ze reklamuje "gowniane neoliberalne pedalskie gowno", wiec to raczej wyglada jak niepewne wezwanie do "ataku", malego, przestraszonego pieska... (bedziesz gryzl piesku, czy tylko warczal? :))
  Ja chcialem jedynie przedstawic sylwetke naszej zawodniczki - z pewnoscia wielu czytelnikow nie slyszalo o niej i jej sportowych dokonaniach. Nie trzeba tu niczego reklamowac, bo to "gowno", samo sie sprzedaje. Walka jest zakorzeniona w nas samych - nie mozna jej sie pozbyc, tak samo, jak nie mozna sie pozbyc wlasnego cienia. Jesli przeszkadzaja Ci zdjecia, "gownianego gowna", to zamknij oczy i nie patrz - one i tak nie znikna, ale moze poczujesz sie troche lepiej.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY