Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
9 postów 392 komentarze

Księżyc... nie dla idiotow

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

O wszechświecie i głupocie ludzkiej.

 Czytając brednie Trubeusa - jak zwykle przedstawione w arogancki i pyszalkowaty sposób - postanowiłem odpowiedzieć na jego rewelacje ( ale nie w postaci commenta pod notka, bo jeszcze by sie gdzieś zawieruszyl, biedaczek ).

 
Po standardowym szyderstwie ze zjawisk typu UFO, Reptylianie czy Atlanci, Trybeus usiłuje nas przekonać, ze Bozia dała nam tylko jedna planetę w posiadanie i tylko tu możemy mieszkać. Koniec, kropka - wiadomo, Bozia.
 
Autor wspomina postać Billa Keysinga (ktory byl przez kilka lat szefem dzialu publikacji technicznych, i który nie był szkolony na inżyniera, ani nie był naukowcom - pracował w firmie Rocketdyne). W 1974 napisał, a w 1976 sam opublikował książkę ze swoją teoria, ze człowiek nie postawil stopy na księżycu w latach 1969 - 72. Warto zauważyć, ze książka wydana została w czasie, kiedy amerykanskie społeczeństwo było wstrząśnięta afera Watergate i poddane było hustawce nastrojów niedowierzania. Można założyć, ze autor uznał to za dogodny moment na publikacje właśnie z tego względu - opinia publiczna nie wierzyła swojemu rządowi, którego prezydenta przyłapano na kłamstwie. W tamtym czasie media - ktore oczywiscie znaja i kreuja spoleczne nastroje - podchwycily i powielily te rewelacje, które dzięki nastrojom anty-rządowym, trafiły na podatny grunt ludzkiej ignorancji.
 
Autor ( prawdziwy autor-ten, który tłumaczył filmik z yt i zamieścił artykul - nie Trybeus, który go "zredagowal" i upiekszyl swoimi złotymi myślami :) dużo czasu poświęca teorii promieniowania z pasa Van Allena i zdjęciom wykonanym na powierzchni księżyca. Z pewnością spekulacje na temat teorii i zdjęć to fascynująca zabawa, ale dlaczego do rozstrzygnięcia tej zagadki nie posłużyć sie czymś bardziej solidnym? Na przykład, faktami.
 
Faktem jest, ze misje Apollo odbywały  sie w okresie zimnej wojny pomiędzy USA a USSR. W wyścigu do księżyca, Rosjanie bardzo uważnie patrzyli na ręce Amerykanom - dokladnie śledzili każda misje Apollo. Jeśli Amerykanie próbowaliby oszukać cały świat (dziewięć razy - bo tyle razy byliśmy na księżycu) to czy nie na rękę Rosjanom byłoby ujawnienie takiego faktu światowej opinii publicznej? Po tym, jak Kennedy zawrócił ich pociski z Kuby? W szczycie zimnej wojny, takiej okazji nigdy nie wypusciliby z rak. Wymowne milczenie ze wschodu, mówi wszystko.
 
Faktem jest, ze misje Apollo 11,14 oraz 15, umieścily na powierzchni księżyca urządzenia zwane retroreflektorami. Odbijają one wiązki laserowe stałe wysyłane z ziemi - dzięki czemu, zawsze możemy określić odległość księżyca od ziemi oraz czas, który potrzebny jest do przebycia tej drogi. Eksperyment ten trwa ciagle od 1962 roku. 
 
Faktem jest, ze teleskop Hubble-a wykonał zdjęcia przedstawiające cienie i moduły ladowania, które zostały tam po ladowaniach misji Apollo. Ich pozycja na powierzchni księżyca,  zgadza sie z danymi telemetrycznymi ladowan na księżycu, oficjalnie podanymi przez NASA. W koncowce roku 2000, ksiezycowy orbiter rekonensasowy (Lunar Reconnessainse Orbiter - LRO) wykonal zdjecia w wysokiej rozdzielczosci. Sa na nich widoczne min. innymi ślady lazika, stop astronautow, oraz pozostawiona tam flagę USA.
 
Faktem jest, ze wszystkie misje na księżyc, sprowadziły z powrotem na ziemie 386 kg skał. Skały te zostały rozeslane w celach analizy do laboratoriów i uniwersytetów na całym świecie. Każdy z nich stwierdził ze:
a) te materiały zgadzaly sie z teoriami nt. kształtu i kompozycji skał z księżyca
b) są one pochodzenia pozaziemskiego
c) nie można ich w żaden sposób podrobic lub zduplikowac używając dostępnej w tamtym czasie technologii
 
Każdy naukowiec który je badał, stwierdzał ze są one pozaziemskiego pochodzenia - skały z księżyca maja bardzo specyficzna kompozycje geologiczna, która jest dalece różna od tej, która można znaleźć na ziemi lub w uderzajacych w nią meteorytach. Spekulacje, by skały pochodziły od meteorytow pochodzących z księżyca są bezpodstawne - pierwszy taki materiał został odkryty w 1980r i od tej pory odnaleziono go około 30kg.  To mniej niż 10% masy skalnej, przywiezionej jak souvenir z Księżyca. Do tego trzeba dodać fakt, ze skały te były poddawane innym procesom geologicznym niż te na ziemi - te z Księżyca są 600.000.000 lat starsze, niż najstarsze skały znalezione na ziemi. Ponadto, skały te maja taka sama kompozycje jak te, które przywieźli Rosjanie (jeśli  wystepowalaby różnica, to tak jak wyzej - z pewnoscia nie omieszkaliby nas o tym poinformować). Skały przywiezione przez misje Apollo można samemu zobaczyć lub dotknąć - pełno ich jako eksponatów w stanowych muzeach USA.  
 
Jak sie maja fakty w starciu z miejska legenda, ocencie sami - wszystkie zawarte tu informacje są szeroko dostępne w internecie. Trybeus także mógł zapytać wujka Googla, zamiast kolejny raz, pelna geba robic z siebie <ekhm> osobnika niewiarygodnego. Ale  podejrzewam ze nie zrobił tego,  poniewaz inne wyjasnienia do teorii wszechmocnej Bozi mu nie pasują. A jak pasują, no to musi być prawda... W końcu, tylko plebs lyka ścieme. 
 
 
 

KOMENTARZE

 • :)
  ...pyszałkowaty powiadasz ...a może oporny na papkę z mediuf :))

  ...wiem wiem, pewnie masz jakieś kontrakty z NASA, albo ubiegasz się o pierwsze miejsce w rakiecie w podróż na Marsa...ja bym cie wsadził do tego lądownika :))) na ziemi byłoby niebezpiecznie do niego wchodzić:)
  ...dobra żarty na bok...ja nie muszę niczego udowadniać...

  ...przecież jest raport NASA, który wyraźnie dowodzi, że nie wiedzą jak się zabrać do tematu promieniowania ...ech swoją drogą Buzz i Neil to byli nieźli twardziele, po takiej dawce potrafili udzielać jeszcze tyle wywiadów :)))

  ...i żeby nie zrobić od sławetnego "kroku na księżycu" choć malutkiej szopy, albo malutkiego magazynku na łopaty...tylko wysyłaja bezzałogowe łaziki...40 lat diabli wzięli...nawet Twardowskiego nie spotkali...pozdrawiam niepoprawnie

  masz 5* za determinację he he
 • @trybeus 12:53:51
  Raczej zaslepiony niż odporny.
  I tak, pyszalkowaty. Kiedy zachowujesz sie jakbys zjadł wszystkie rozumy i wyzywasz wszystkich którzy akurat wierzą, ze polecielismy na księżyc, od plebsu. Kiedy tak naprawdę fakty wskazują na to, ze to ty sie nabrales - dalej brniesz w ta głupotę i wciskasz ja innym, ponieważ moim zdaniem, jak pisałem wcześniej, pasuje ci do pewnej koncepcji, światopoglądu.

  Wierzyć można w co sie chce, ale nie można narzucać swojej wiary i przekonań innym, przy okazji wywyzszac sie i drwic z tych, którzy maja odmienne zdanie. Szczególnie, jeśli twoje przekonania oparte są na tak słabych dowodach/przeslankach. Tez mogę napisać txt o UFO, przytoczyć wiele, moim zdaniem, wartościowych dowodów i powiedzieć, prosze, oto macie... a kto nie wierzy,ten buc głupi i w ciemie bity.

  Kapisz?  A te 5 gwiazdek...

  "Boje sie Grekow, nawet kiedy przynoszą dary" - jakoś tak to szło, nie?
 • @gosc hotelowy 13:32:23
  ..nigdzie w tym poście nie pisałem o Bogu...ani słowem...nikomu nie narzucam wiary, daj spokój...

  ..ale faktem jest, że człowiek w tej ziemskiej postaci nie jest stworzony do bycia poza Ziemią, teraz karmią nas znowu lotem na Marsa, a jeszcze blaszaka nie postawili na księżycu, to jest proceder wyłudzania pieniędzy nad badaniami kosmicznymi, geszeft się musi kręcić, gdzie by pracowali ci wszyscy inżynierowie, naukowcy i cały ten kierdel...hę ?
  ...człowiek nie jest stworzony do bycia poza Ziemią...dlatego celowo zakończyłem posta filmikiem z Joe Kittingerem, który stwierdził to jednoznacznie...pozdrawiam niepoprawnie
 • @trybeus 14:12:15
  Nie jest również stworzony do pływania (jest ledwie wodoodporny, według klas izolacji to by było gdzieś.. IP 44?) i do latania, ani małych prędkości, ani dużych, ani wysoko, ani nisko.
  Takie łazidło tylko, a patrz Pan lata i pływa! Chyba, że nie lata i nie pływa, to tylko oszustwo, aby kasiorę wytarmosić z pełzaczy.
 • @trybeus 14:12:15
  Alez pisałes.
  W poście dałeś to jasno do zrozumienia, a w commencie pod postem wyraziłes sie juz precyzyjnie (słowami lektora z filmiku powyżej twojego komentarza, nota bene), cyt. " ludziska zawsze chcieli budować wieże takie jak babel, a nie widza daru Bożego... Tej naszej biednej ziemi..." .

  A więc jednak, pisałes. Sugerowales za lektorem, za rakiety są nowego rodzaju wieża babel, mająca wypowiedzieć posłuszeństwo bogu, wynieść człowieka ponad ziemie, która dla niego stworzył bóg, wynieść człowieka ponad Boga. I ty tego nie mogłeś znieść - świadomie lub nie. Dlatego przypasowala ci teoria Keysinga - wpadłes juz w to, od kiedy zobaczyłes ten filmik, od słów lektorki, opowiadających o ludziach budujących nowy babilon. I teraz w to brniesz.
 • @Torin 14:30:26
  Na dzień przed atakami 9/11 Rumsfeld oświadczył publicznie ze Pentagon nie może sie doliczyć w swoich księgach 2.3 tryliona $.
  8.000$ na każdego mężczyznę, kobietę i dziecko w USA. No a na drugi dzień samolot uderzył właśnie w to miejsce Pentagonu, gdzie remont biura rachunkowego właśnie trwał. Kamery wokół Pentagonu se pewnie ze dwie albo może nawet i trzy, ale i one nic nie zarejestrowały, tzn cos tam nagraly, ale w tv pokazali tylko dwie nieruchome klatki, z których nie można jednoznacznie wywnioskować, czy był to samolot czy może pocisk cruise.

  Czarny budżet ameryki utrzymywany jest z podatków - a jakże, tylko ze to mały procent w porównaniu z zyskami z handlu technologia zbrojeniowa i medyczna, handlu ludźmi i organami, handlu narkotykami.

  Zreszta zawsze można dodrukowac, prawda?

  Pieniądze nie są tu ani problemem, ani celem.
 • @gosc hotelowy 14:37:11
  oj tam oj tam...w komentarzu, ale nie poście...ale!! zaraz zaraz w poście pisałem o siostrze Leonili...faktycznie kryptoreklama:))

  ..nie komentuję więcej u ciebie, bo mi dziwnie wywala operę...z Bogiem
 • Przykro słyszeć
  o tych problemach z komputerem (mi tez literki "s" i "d" sie skleily kiedyś cholera, myślałem ze od piwa, ale... no, nieważne).  //////////system_reset////////system_reset////////system_reset///////system_res//


  ... A więc przykro mi niezmiernie ze juz nie zaszczycisz mnie swoją obecnością. Ekhm, sam wiesz, jak byłeś mi bliski - jak syn.
  Marnotrawny.

  Naprawdę przykro, bo juz po czwartej setce jestem i myślałem, ze uda mi sie cię wciągnąć w szalony wir rozważań metafizyczno-filozoficznych na forum publicznym - nie bede nawet złościl sie, ze nie odniosles sie do argumentów i jak zwykle wszystko obracasz w tani, plastikowy żart.

  Niech szatan, wypełni twoja dusze pustka.
 • @gosc hotelowy 14:52:46
  One tam nagrały i natychmiast zostały aresztowane i przewiezione do guantanamo;p
 • @night rat 16:26:04
  Hm... z ta baza obcych, cos moze byc na rzeczy - ksiezyc zdaje sie, jako jedyne cialo w naszym ukladzie obraca sie w przeciwna do wskazowek ruchu zegara - ksiezyc obraca sie, ale jego rotacja odpowiada dokladnie ruchowi po orbicie ziemi - dlatego widzimy tylko jedna strone. Jesli byliby w stanie przyciagnac sztucznego satellite - idealne miejsce na obserwacje eksperymentu....

  Polecam txt'y o obserwacji ruchow I swiatel na powierzchni ksiezyca. - jest tego sporo, niektore zjawiska ciekawe I do dzis niewyjasnione.

  Ciao
 • @Torin 16:48:08
  Naturalnie, jak moglem zapomniec...

  Jako ostrzezenie, dla innych kamer !  Pozdro Joker

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY